Czeski policjant mistrzem świata IPSC

Podczas tegorocznych Światowych Igrzysk Policyjnych odbywających się w Abu Dhabi, czeski policjant Miroslav Zapletal zdobył złoto w kategorii strzelania praktycznego federacji IPSC. W zawodach strzeleckich wzięło udział 114 zawodników z 30 krajów. Czeski policjant stając na podium zdeklasował dotychczasowego mistrza świata w konkurencji IPSC, Hiszpana  Jorge Ballesterosem, który zajął trzecie miejsce. Z drugą lokatą uplasował się György Batki z Węgier.
W klasyfikacji drużynowej czescy policjanci Miroslav Zapletal, Radim Maděránek i František Bindik zdobyli srebro, przed złotymi medalistami z zespołu Hiszpanii oraz srebrną drużyną Austriaków.

Kobiecy zespół policjantek w składzie Eva Seidlová, Iva Ublaničová i Klára Kalendová zajął czwarte miejsce w kategorii IPSC w w swojej kategorii: strzelanie praktyczne IPSC w konkurencji kobiecych zespołów policyjnych.

Mistrz świata IPSC Miroslav Zapletal strzelał z pistoletu CZ 75 SP-01 Shadow, pozostali czescy policjanci i policjantki z najnowszej broni krótkiej czeskiego potentata, pistoletów CZ P-10C.

Podczas Drugich Światowych Igrzysk Policyjnych w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Republikę Czeską reprezentowało 22 zawodników w czterech konkurencjach: strzelanie, pływanie, judo i jiu-jitsu.